Jak sprawdzić swoją historię w UFG?

 

Od czego zależy składka za Ubezpieczenie komunikacyjne?

Od wielu czynników, jednak podstawowym jest historia naszych ubezpieczeń i szkód w UFG czyli Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym.

Pobranie własnej historii polis komunikacyjnych z bazy UFG jest bezpłatne. Funkcjonalność obejmuje również informacje dotyczące historii szkód kierowców prowadzących nie swoje pojazdy np. należące do członków rodziny czy służbowe. By to zrobić wystarczy zarejestrować się na portalu UFG www.ufg.pl i założyć konto. Po weryfikacji tożsamości przez Fundusz – aktywować konto i pobrać swoje dane.

Historia ubezpieczenia i szkód obejmuje informacje o polisach OC i AC wykupionych przez właściciela pojazdu oraz o wypadkach/szkodach spowodowanych przez danego kierowcę i wypłaconych z tego tytułu odszkodowaniach; w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych OC w bazie UFG dostępne są dane od 2004 roku, natomiast dla polis AC od 2006 roku. To w tych latach, odpowiednio, wprowadzone zostały przepisy obligujące ubezpieczycieli do przesyłania informacji do UFG. Szczegółowy katalog danych gromadzonych w Ośrodku Informacji UFG określony jest w art.102 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych.

MM